Je hoort vast graag dat…
Termanthia 2012 is een authentieke, gepolijste diamant. Met beperkte productie is het de ultieme uiting van het beste van Toro's wijngaarden: 4,78 hectare wijngaarden, tot 150 jaar oud, in de buurt van de gemeente Argujillo. Het omzetten van deze druiven in wijn is een vorm van hoogstaand vakmanschap. De hyperconcentratie van het fruit produceert een aanzienlijke aromatische complexiteit en vertoont een enorme kracht in het gehemelte met een ronding vol frisheid.De Penín Guide geeft deze magnifieke wijn een cijfer van 97/100, terwijl de criticus Robert Parker het een score van 94/100 geeft.Deze fantastische wijn is ideaal om groot vlees, wild, bergrijst, stoofschotels en gegrild vlees te begeleiden. De wijnmakerij beveelt ook een verrassende combinatie aan met brood, chocolade, olie en piment.
Kenmerken
Soort Wijn: | rode Wijn |
---|---|
Oogstjaar: | 2012 Andere wijnjaren |
Beschermde Oorsprongsbenaming (BOB): | Toro (Castilla y León, Spanje) |
Wijnkelder: | Numanthia Termes |
Volume: | 75cl |
Druiven: | Tinta de Toro |
Allergenen: | Bevat Sulfieten |
Alcoholpercentage: | 15% |
James Suckling-Score: | 93 |
Beschrijving van Termanthia 2012
Termanthia 2012 (Tinta de Toro)
PROEFNOTITIES VAN Termanthia 2012:
- Uitzicht: zwart, helder, hoog-laag schandpaal.
- Neus: rode en zwarte bessen, frambozen, bramen, bosbessen, bessen, kersen in likeur en wilde aardbeien.
- Mond: ernvolvente entree, met veel volume en fluwelig sensaties, full-bodied, met een elegante goed gestructureerde intensiteit dankzij een perfecte balans tussen zuren en tannines zijdezacht en smakelijk.
APPELLATIE: Toro
WIJNGAARD: Numanthia Termes
DRUIVEN: Tinta de Toro.
SERVEERTEMPERATUUR: 16-18 °C
ALCOHOL: 14,5%
Hoe te serveren
Serveertemperatuur
16ºC
Het wijnhuis
Numanthia Termes

Numanthia Termes wijngaarden werden in 1998 opgericht door de Eguren. Hun wens was om wijnen van Toro verplaatst worden alle functies van Terroir in het gebied te creëren. In zijn vroege dagen werken met 40 hectare aan wijngaarden maken van de meeste van hen van Tinta de Toro. Sommige wijngaarden en met een leeftijd in de buurt van 70 jaar profiteren van een gunstig klimaat (continentaal) voor het maken van kwaliteitswijnen.
Meer over het wijnhuisAndere producten van hetzelfde wijnhuis
Termanthia en España
Je kunt Termanthia 2012 kopen ook in ...
- Termanthia 2012 (AT)
- Termanthia 2012 (PT)
Termanthia 2012 is de high-end wijnmakerij. Het is een wijn die zal moeten wachten om te genieten van zijn optimum. Compradlo om het rustig ouder worden in de kelder.
Toch, de textuur is uitzonderlijk, zeer zijdeachtig, fijn en elegant. 94/100